صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 13 از 13

موضوع: سلامت و کیفیت میسلیوم

کاربر سایت arg1998 آواتار ها
    لایک
    66
    لایک شده 191 بار در 124 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط pooyahakem نمایش پست ها
    سلام همگی من یه جا خوندم اگه اسپان رو تکون بدیم زود تر رشد میکنه و بافت محکم تری میبنده منم روز بیستم تکونشون دادم الان تقریبا رشدشون متوقف شده به نظرتون مشکلی براش پیش اومده یا امیدی بهش هست؟آیا تکون دادن کار اشتباهیع؟
    مبحث تکون دادن بیشتر شخصی هست و عامل های زیادی روش تاثیر دارن. اینکه چند روز از تزریق گذشته کفایت نمیکنه.

چند درصد از اسپان تو بیست روز کالونایز شده بود؟
    چند روز گذشته از تکون دادن؟
    بذر چی بود؟

قطعا بعد تکون دادن از فرداش که شروع نمیکنه به رشد کردن با سرعت قبلی. و اینکه تکون دادن اکثرا برای حجم های زیاد بذر (اسپان) استفاده میشه تا سرعت پخش رو بیشتر کنن. چون بعد از هربار تکون دادن مدتی (ممکنه تا چندین روز) طول میکشه تا مایسیلیوم دوباره شروع کنه به رشد کردن و خوب اگه مقدار اسپان کم باشه شاید ارزش نداشته باشه اصلا تکون بدیدو اگه همون چند روز رو صبر میکردید رشد نرمالش کافی بود.

2. کاربران زیر این پست مفید را لایک کرده اند.

Ehsan0021 (10-02-2020)

کاربر سایت
    لایک
    0
    لایک شده 2 بار در 2 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط arg1998 نمایش پست ها
    مبحث تکون دادن بیشتر شخصی هست و عامل های زیادی روش تاثیر دارن. اینکه چند روز از تزریق گذشته کفایت نمیکنه.

چند درصد از اسپان تو بیست روز کالونایز شده بود؟
    چند روز گذشته از تکون دادن؟
    بذر چی بود؟

قطعا بعد تکون دادن از فرداش که شروع نمیکنه به رشد کردن با سرعت قبلی. و اینکه تکون دادن اکثرا برای حجم های زیاد بذر (اسپان) استفاده میشه تا سرعت پخش رو بیشتر کنن. چون بعد از هربار تکون دادن مدتی (ممکنه تا چندین روز) طول میکشه تا مایسیلیوم دوباره شروع کنه به رشد کردن و خوب اگه مقدار اسپان کم باشه شاید ارزش نداشته باشه اصلا تکون بدیدو اگه همون چند روز رو صبر میکردید رشد نرمالش کافی بود.
    حدودا ۷۰ درصد کلونایز شده بود سه روز گذشته بود از تکون دادن و بذر ذرت بود من دیدم دیگ نمیخواد رشد کنه انتقالش دادم به بستر الان رشدش خوب بوده تو این چن روز

کاربر سایت arg1998 آواتار ها
    لایک
    66
    لایک شده 191 بار در 124 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط pooyahakem نمایش پست ها
    حدودا ۷۰ درصد کلونایز شده بود سه روز گذشته بود از تکون دادن و بذر ذرت بود من دیدم دیگ نمیخواد رشد کنه انتقالش دادم به بستر الان رشدش خوب بوده تو این چن روز
    بیشتر از 50 درصد از رشد پیشنهاد نمیشه تکون بدید. دوباره تاکید میکنم، برای حجم های زیاد اسپان این تکنیک تاثیر گذار هست.
    البته الان نتایج خوب بوده به گفته شما لی اگر بذر ها با مایسیلیوم پوشونده نشدن ترجیحا وارد بستر نکنید.

5. کاربران زیر این پست مفید را لایک کرده اند.

sajjad_sm (10-07-2020)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12