صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 31

موضوع: تاخیر در پینه زنی

کاربر سایت mr.pnd آواتار ها
    لایک
    9
    لایک شده 7 بار در 6 پست
    ...

کاربر سایت
    لایک
    1
    لایک شده 6 بار در 3 پست
    خیلی متشکر از پاسخ دهیتون
    ب نظرم الودگی نبود چون بعد از 2 روز حال مایسلیوم بهتر شده. ن مثل سابق منتهی بهتره و رنگ سبز کمتر شده. البته محیطی ک توش سشوار گرفتم تغیریبن تمیز و بی گرد و خاک بود از قبل هم سشوار و هم بدنشو با الکل حسابی ضد عفونی کردم.ب نظرم مایسلیوم داره خودشو بازسازی میکنه.
    میخوام بدونم چ قدر طول میکشه و باید چ اقداماتی کنم ؟
    و اینکه دمای من از 24 تا 29 متغیره. روطوبت هم تو این وضع ب حداثر رسوندم. اگرچه ی کم نا امید شدم ولی بازم تلاشمو میکنم

کاربر سایت
    لایک
    5
    لایک شده 36 بار در 27 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezatj79 نمایش پست ها
    خیلی متشکر از پاسخ دهیتون
    ب نظرم الودگی نبود چون بعد از 2 روز حال مایسلیوم بهتر شده. ن مثل سابق منتهی بهتره و رنگ سبز کمتر شده. البته محیطی ک توش سشوار گرفتم تغیریبن تمیز و بی گرد و خاک بود از قبل هم سشوار و هم بدنشو با الکل حسابی ضد عفونی کردم.ب نظرم مایسلیوم داره خودشو بازسازی میکنه.
    میخوام بدونم چ قدر طول میکشه و باید چ اقداماتی کنم ؟
    و اینکه دمای من از 24 تا 29 متغیره. روطوبت هم تو این وضع ب حداثر رسوندم. اگرچه ی کم نا امید شدم ولی بازم تلاشمو میکنم
    فقط صبر

کاربر سایت
    لایک
    0
    لایک شده 0 بار در 0 پست
    سلام و درود خدمت تمامی اساتید و دوستان خوبم
    این باکس های من در روز 4 پین زنی هستند و دما 28 ثابت رطوبط 98% و هوادهی 2 بار در روز انجام میشه، کلیه مراحل رو ایزوله و کاملا استریل انجام دادم، پنبه ها پلی استری هستند، ولی در روی ظروف یه ریشه های قهوه ای نارنجی دیده میشه، ممنون میشم راهنمایی کنید.
    سپاس بیکران
    IMG_20201013_205012.jpg
    IMG_20201012_231323.jpg
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده

کاربر سایت
    لایک
    9
    لایک شده 6 بار در 6 پست
    سلام دوست عزیز
    بسترتون باید بیشتر میموند تا کامل سفید شه. این الان نیمه کاره ست نمیدونم محصول بده یا نه.
    در مورد رنگ فکر میکنم از آب بستر گرفته باشه رنگشو و آلودگی نباشه. چه بستری استفاده کردید؟

کاربر سایت
    لایک
    0
    لایک شده 0 بار در 0 پست
    کوکوپت ورمی کمپوست پرلیت ورمیکولیت و از آب مقطر هم استفاده کردم، 14 روز مونده بدور از نور در دمای 23 تا 24 درجه
    آیا کم کمبود رطوبت هست؟ روی بستر آب مقطر اسپری کنم؟

کاربر سایت
    لایک
    9
    لایک شده 6 بار در 6 پست
    من نگرانی بابت رنگش ندارم، رنگ آب بستر رو گرفته. ول اینکه بعد از 14 روز هنوز کامل رشد نکردن و سفید نشدن نکته ای داره که باید پیدا کنید. یا به خاطر نژاد قارچه که با چند بار با همین بستر کاشتن و اسپور گرفتن بهتر میشه نژادتون. یا نسبت اسپان به بستر خیلی کم بوده. در هر صورت مدت بیشتری میموند دور از نور و هوا و دمای کمی بالا تر (26-28 درجه) کامل میشد. سطح بستر باید تماما سفید بشه و چیزی از خاک دیده نشه. دفعه های بعد اگه کمی تفاله قهوه مصرف شده توی بستر قاطی کنید رشدش سریعتر میشه. پودر قهوه خام اسیدیش زیاده بهتر از تفاله استفاده کنید یا کمتر بریزید. مثلا برای این 4 ظرف یک تا دو قاشق غذا خوری پر مناسبه
    متاسفانه نمیدونم میشه الان دوباره درشو بست و صبر کرد یا اینکه همین بستر میوه میده یا نه
    امیدوارم محصول خوبی بگیرید

کاربر سایت
    لایک
    0
    لایک شده 0 بار در 0 پست
    سپاس از پاسختون، بله دوست عزیز، دقیقن نسبت اسپان به بستر کمتر بود و باید بیشتر میموند، ولی متاستفانه چون دفعه اول بود بیقراری کردم و زودتر در همون 14 روز درشو باز کردم و صبرو قرارم نکشید تا سفید بشه کامل، دقیقا به قول دوستان این کار صبر عیوب میخواد، باز هم سپاس از شما دوست عزیز.

کاربر سایت
    لایک
    0
    لایک شده 2 بار در 2 پست
    سلام به همه ی دوستان من الان بستر رو 9 روزه وارد فاز میوه دهی کردم اکسیزن رسانیش اوکیه نورش روزی تقریبا 11 ساعت دما حدود 22 تا 16 متغیر رطوبتش 80 تا 90 درصد متغیر قبلش یه هفته روشو با فویل پوشوندم اما هنوز پین نزده عکسو میزارم ببنید مشکلش چیه بعد چنتا قطره ی اب ریخته روی بستر و رنگ زرد گرفته و مایسیلیوم انقد تپل شده داره از کنار ظرف میفته بیرون یکی از بسترا هم حالت تارعنکبوتی شده ممنون میشم کمکم کنید
    IMG_20201016_005428.jpg
    IMG_20201016_005214.jpg
    IMG_20201016_005447.jpg
    ویرایش توسط pooyahakem : 10-16-2020 در ساعت 01:28 AM

کاربر سایت
    لایک
    139
    لایک شده 3 بار در 3 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط pooyahakem نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان من الان بستر رو 9 روزه وارد فاز میوه دهی کردم اکسیزن رسانیش اوکیه نورش روزی تقریبا 11 ساعت دما حدود 22 تا 16 متغیر رطوبتش 80 تا 90 درصد متغیر قبلش یه هفته روشو با فویل پوشوندم اما هنوز پین نزده عکسو میزارم ببنید مشکلش چیه بعد چنتا قطره ی اب ریخته روی بستر و رنگ زرد گرفته و مایسیلیوم انقد تپل شده داره از کنار ظرف میفته بیرون یکی از بسترا هم حالت تارعنکبوتی شده ممنون میشم کمکم کنید
    IMG_20201016_005428.jpg
    IMG_20201016_005214.jpg
    IMG_20201016_005447.jpg
    سلام فکر میکنم این پنبه ای های حجیم نوعی آلودگی هستش به نظرم بیتر هایی که اینطور شدن رو جدا کنید فعلا تا بقیه مشکل نخورن تا دوستان که خیلی وارد تر هستن توی تشخیص آلودگی نظرشون رو بدن

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین