صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 13 از 13

موضوع: درخواست dmt یا سالویا

کاربر سایت arg1998 آواتار ها
    لایک
    66
    لایک شده 191 بار در 124 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan0021 نمایش پست ها
    سلام درود
    دوستان من با مقاله ای مواجه شدم در سایت جهاد دانشجویی با اسم بررسي سازگاري سه گونه آكاسيا به منظور تثبيت بيولوژيكي تپههاي شني در استان خوزستان
    که در این مغاله این گیاهارو بررسی کرده که چه فوایدی داره کاشتت برامون در خوزستان برا دام تثبیت بيولوژيكي تپههاي و البته ازمایش شده و کاشته شده این گیاهان و مقاله تقریبا قدیمیه همچنین عکس هم گذاشته
    حالا اگه کاشت این گیاهان در خوزستان ادامه پیدا کرده باشه نه تنها فوایدی به کشاورزا محیط زیست و دامدارا میرسه طبق مقاله میتونه سورس دی ام تی افرادی مثل ما باشه
    کسایی که نزدیکید و خوزستان تشریف دارید حتما بخونید چک کنید ایا گونه Acacia acuminata واقعا الان در خوزستان یافت میشه چون این گیاه بزرگترین منبع دی امتیه و 1.6 درصد دی ام تی داره در
    root-bark
    مقاله
    https://www.google.com/url?sa=t&rct=...MYK8spRKlkyKME
    خیلی جالبه برام. ولی بعید میدونم از مسئول های ایرانی همچین کاری بر بیاد و یا اجازه بدن. در ضمن اگر هم باشه شاید کندنشون پیگرد قانونی داشته باشه حتی! ولی واقعا دوست دارم بدونم وجود دارن یا نه. دوستان خوزستانی دست بجنبید :-)

و البته توی مقاله اشاره شده که Acacia farnesiana نسبت به دو گونه دیگه (A. acuminata و A. victoriae) رشد 67 درصدی داشته. بعید نیست طی بقیه سال های بعدی تبیدل شده باشه به گونه حاکم اون ناحیه. البته توی ویکی پدیای این نژاد ایران رو یکی از مناطق رشد قابل محسوس قرار داده.

2. کاربران زیر این پست مفید را لایک کرده اند.

Ehsan0021 (09-22-2020)

کاربر سایت
    لایک
    139
    لایک شده 3 بار در 3 پست
    بعید میدونم کندن مقداری از ریشه گیاه در بیابان پیگرد قانونی داشته باشه
    فکر کنید 1 درصد این گیاه در اون منطقه حسابی رشد کرده باشه کل ایران رو از دی ام تی بی نیاز میکنه حتی میتونیم قلمه اون رو به مناطق دیگه از ایران ببرید و پخش کنیم (مناقط گرم سیر، نمیدونم در گلخونه خونگی قابل پرورش یا نه فکر کنم زمان طولانی میخواد)
    واقعا باید دوستانی که نزدیک هستن به محل بجنبن

کاربر سایت arg1998 آواتار ها
    لایک
    66
    لایک شده 191 بار در 124 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan0021 نمایش پست ها
    بعید میدونم کندن مقداری از ریشه گیاه در بیابان پیگرد قانونی داشته باشه
    فکر کنید 1 درصد این گیاه در اون منطقه حسابی رشد کرده باشه کل ایران رو از دی ام تی بی نیاز میکنه حتی میتونیم قلمه اون رو به مناطق دیگه از ایران ببرید و پخش کنیم (مناقط گرم سیر، نمیدونم در گلخونه خونگی قابل پرورش یا نه فکر کنم زمان طولانی میخواد)
    واقعا باید دوستانی که نزدیک هستن به محل بجنبن
    پیگیری قضایی رو بخاطر ماهیت تحقیقاتیش میگم. ولی تو ایران الان جنگل رو اتیش بزنی هم کاریت ندارن.
    اگه باشه کاشتش هست توی نقاط مختلف. ولی یه موضوعی هست اینه که چقدر میشه ازشون سالم استخراج کرد. نژاد farnesiana چندجا خوندم مثلا استخراجش موفقیت امیز نبوده اونقدر ها.

در کل از هیچی بهتره، دوستان زحمت کنکاش در منطقه رو بکشن :-)

5. کاربران زیر این پست مفید را لایک کرده اند.

Ehsan0021 (09-22-2020)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12